Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх Ерөнхий газрын түүхт 95 жилийн ойд зориулсан наадмын сорилго улс, аймгийн алдар цолтой 128 бөхийн барилдаанд өчигдөр Монгол бөхийн өргөөнд боллоо.
Барилдаанд улсын арслан Х.Мөнхбаатар, улсын гарьд Ж.Бат-Эрдэнэ, улсын заан Б.Батмөнх, Б.Соронзонболд, харцага А.Цацабшир, Д.Батболд, Ж.Амартүвшин тэргүүтэй бөхчүүд барилдсан юм.
Барилдаанд улсын начин Т.Баасанхүү түрүүлж, иаймгийн хурц арслан Б.Эрдэнэхүү үзүүрлэж, их шөвөгт гарьд Ж.Бат-Эрдэнэ, улсын начин Б.Сугаржаргал нар шалгарлаа.
Гурвын даваа
1. Х.Мөнхбаатар у.а –Д.Төрболд а.н.н
2. Ж.Бат-Эрдэнэ у.г–А.Отгонбаатар а.х
3. Б.Батмөнх у.з –Б.Бат-Өлзий а.а
4. Б.Соронзонболд у.з –Ч.Хөхчирэнгэр а.а
5. А.Цацабшир у.х–Ш.Мөнх-Од а.з
6. Р.Пүрэвдагва у.ө.и.н–Б.Чимэдвандан а.а
7. Л.Нямсүрэн у.н–Б.Амар-Амгалан а.х
8. Ц.Одбаяр у.н –Т.Сайханжаргал а.а
9. Б.Сугаржаргал у.н–Л.Батзориг ц.а
10.Л.Цэрэнтогтох у.н–Ё.Эрдэнэжаргал а.х.а
11.Т.Баасанхүү у.н–Э.Ванданцэрэн а.а
12.Ч.Батчулуун у.н –Т.Пүрэвсүрэн а.а
13.Э.Даш у.н –М.Бадарч а.а
14.Ш.Мөнгөнбаатар а.х.а–Ч.Эрдэнэсайхан а.з
15.Б.Эрдэнэхүү а.х.а–Ж.Алтаншагай а.а
16.Н.Жаргалбаяр а.х.а–Н.Эрдэнэчулуун а.а
Дөрвийн даваа
1. Х.Мөнхбаатар у.а –Т.Сайханжаргал а.а
2. Ж.Бат-Эрдэнэ у.г–Ч.Хөхчирэнгэр а.а
3. Б.Батмөнх у.з –Т.Пүрэвсүрэн а.а
4. А.Цацабшир у.х –М.Бадарч а.а
5. Р.Пүрэвдагва у.ө.и.н –Н.Жаргалбаяр а.х.а
6. Л.Нямсүрэн у.н –Б.Эрдэнэхүү а.х.а
7. Б.Сугаржаргал у.н–Ш.Мөнгөнбаатар а.х.а
8. Л.Цэрэнтогтох у.н –Т.Баасанхүү у.н
Тавын даваа
1. Х.Мөнхбаатар у.а –Б.Сугаржаргал у.н
2. Ж.Бат-Эрдэнэ у.г–Т.Пүрэвсүрэн а.а
3. А.Цацабшир у.х –Т.Баасанхүү у.н
4. Б.Эрдэнэхүү а.х.а–Н.Жаргалбаяр а.х.а
Зургаагийн даваа
1. Ж.Бат-Эрдэнэ у.н –Б.Эрдэнэхүү а.х.а
2. Б.Сугаржаргал у.н –Т.Баасанхүү у.н
Долоогийн даваа
1. Т.Баасанхүү у.н–Б.Эрдэнэхүү а.х.а
/түрүүлсэн/ /үзүүрлэсэн/
Эх сурвалж: Монголын үндэсний бөхийн холбоо
Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх Ерөнхий газрын түүхт 95 жилийн ойд зориулсан наадмын сорилго улс, аймгийн алдар цолтой 128 бөхийн барилдаанд өчигдөр Монгол бөхийн өргөөнд боллоо.
Барилдаанд улсын арслан Х.Мөнхбаатар, улсын гарьд Ж.Бат-Эрдэнэ, улсын заан Б.Батмөнх, Б.Соронзонболд, харцага А.Цацабшир, Д.Батболд, Ж.Амартүвшин тэргүүтэй бөхчүүд барилдсан юм.
Барилдаанд улсын начин Т.Баасанхүү түрүүлж, иаймгийн хурц арслан Б.Эрдэнэхүү үзүүрлэж, их шөвөгт гарьд Ж.Бат-Эрдэнэ, улсын начин Б.Сугаржаргал нар шалгарлаа.
Гурвын даваа
1. Х.Мөнхбаатар у.а –Д.Төрболд а.н.н
2. Ж.Бат-Эрдэнэ у.г–А.Отгонбаатар а.х
3. Б.Батмөнх у.з –Б.Бат-Өлзий а.а
4. Б.Соронзонболд у.з –Ч.Хөхчирэнгэр а.а
5. А.Цацабшир у.х–Ш.Мөнх-Од а.з
6. Р.Пүрэвдагва у.ө.и.н–Б.Чимэдвандан а.а
7. Л.Нямсүрэн у.н–Б.Амар-Амгалан а.х
8. Ц.Одбаяр у.н –Т.Сайханжаргал а.а
9. Б.Сугаржаргал у.н–Л.Батзориг ц.а
10.Л.Цэрэнтогтох у.н–Ё.Эрдэнэжаргал а.х.а
11.Т.Баасанхүү у.н–Э.Ванданцэрэн а.а
12.Ч.Батчулуун у.н –Т.Пүрэвсүрэн а.а
13.Э.Даш у.н –М.Бадарч а.а
14.Ш.Мөнгөнбаатар а.х.а–Ч.Эрдэнэсайхан а.з
15.Б.Эрдэнэхүү а.х.а–Ж.Алтаншагай а.а
16.Н.Жаргалбаяр а.х.а–Н.Эрдэнэчулуун а.а
Дөрвийн даваа
1. Х.Мөнхбаатар у.а –Т.Сайханжаргал а.а
2. Ж.Бат-Эрдэнэ у.г–Ч.Хөхчирэнгэр а.а
3. Б.Батмөнх у.з –Т.Пүрэвсүрэн а.а
4. А.Цацабшир у.х –М.Бадарч а.а
5. Р.Пүрэвдагва у.ө.и.н –Н.Жаргалбаяр а.х.а
6. Л.Нямсүрэн у.н –Б.Эрдэнэхүү а.х.а
7. Б.Сугаржаргал у.н–Ш.Мөнгөнбаатар а.х.а
8. Л.Цэрэнтогтох у.н –Т.Баасанхүү у.н
Тавын даваа
1. Х.Мөнхбаатар у.а –Б.Сугаржаргал у.н
2. Ж.Бат-Эрдэнэ у.г–Т.Пүрэвсүрэн а.а
3. А.Цацабшир у.х –Т.Баасанхүү у.н
4. Б.Эрдэнэхүү а.х.а–Н.Жаргалбаяр а.х.а
Зургаагийн даваа
1. Ж.Бат-Эрдэнэ у.н –Б.Эрдэнэхүү а.х.а
2. Б.Сугаржаргал у.н –Т.Баасанхүү у.н
Долоогийн даваа
1. Т.Баасанхүү у.н–Б.Эрдэнэхүү а.х.а
/түрүүлсэн/ /үзүүрлэсэн/
Эх сурвалж: Монголын үндэсний бөхийн холбоо