Нийслэлийн Засаг Даргын Тамгын Газар, Нийслэлийн Соёл Урлагийн Газар, Монголын Урлагийн Зөвлөл, Монголын Кино Урлагийн Зөвлөлтэй хамтран “Улаанбаатар” олон улсын IX кино наадмыг 2017 оны 10-р сарын 10-15-нд Улаанбаатар хотноо зохион байгуулж байна.
Монголын Урлагийн Зөвлөл уламжлал ёсоор наадмын олон улсын хөтөлбөрийг АНУ-ын Элчин Сайдын Яам, Францын Элчин Сайдын Яам, Австралийн Элчин Сайдын Яам, Гёте-Институттэй хамтран Канн, Берлин, Венец, Торонто, Сандэнс, Бусан зэрэг олон улсын кино наадамд шалгарсан АНУ, Австрали, Бразил, Бельги, Герман, Замби, ОХУ, Франц, Тайвань зэрэг орны 17 кино бүтээлийг олон нийтэд толилуулан, уран бүтээлчидтэй хэлэлцүүлэг зохион байгуулж байгаа билээ.
Энэ амралтын өдрүүдэд буюу аравдугаар сарын 14,15-нд гарах олон улсын киног танилцуулж байна.
Нийслэлийн Засаг Даргын Тамгын Газар, Нийслэлийн Соёл Урлагийн Газар, Монголын Урлагийн Зөвлөл, Монголын Кино Урлагийн Зөвлөлтэй хамтран “Улаанбаатар” олон улсын IX кино наадмыг 2017 оны 10-р сарын 10-15-нд Улаанбаатар хотноо зохион байгуулж байна.
Монголын Урлагийн Зөвлөл уламжлал ёсоор наадмын олон улсын хөтөлбөрийг АНУ-ын Элчин Сайдын Яам, Францын Элчин Сайдын Яам, Австралийн Элчин Сайдын Яам, Гёте-Институттэй хамтран Канн, Берлин, Венец, Торонто, Сандэнс, Бусан зэрэг олон улсын кино наадамд шалгарсан АНУ, Австрали, Бразил, Бельги, Герман, Замби, ОХУ, Франц, Тайвань зэрэг орны 17 кино бүтээлийг олон нийтэд толилуулан, уран бүтээлчидтэй хэлэлцүүлэг зохион байгуулж байгаа билээ.
Энэ амралтын өдрүүдэд буюу аравдугаар сарын 14,15-нд гарах олон улсын киног танилцуулж байна.
2017.10.14-нд Тэнгис кино театрт-Танхим 1
16:00 Найруулагч Питер Бронсенс “Нохойн орон” УСК, үзвэрийн дараа найруулагч Питер Бросенс болон Д.Төрмөнхтэй хийх уулзалт ярилцлага
18:35 Найруулагч Жошуа Сэфди, Бэнни сэфди нарын “Сайн цаг” УСК, АНУ
21:05 Найруулагч Марэн Аде “Тони Эрдманн” УСК, Герман, Австри
2017.10.14-нд iCinema кино театрт -Танхим 2
16:00 Найруулагч Рунгано Ниони “Би шулам биш” УСК, Их Британи, Франц, Замби
17:45 Найруулагч Филлиппе Гамарано Барбоза “Габриэл ба уул” УСК, Бразил
2017.10.15-нд iCinema кино театрт -Танхим 2
17:00 Найруулагч Санни Ю “Хүүхдүүд” УСК, Тайвань
18:45 Найруулагч Марэн Аде “Тони Эрдманн” УСК, Герман
2017.10.15-нд Тэнгис кино театрт
15:00 Найруулагч Розмари Майерс “Нойрсож буй охин” УСК, Австрали, Танхим 1
17:40 Найруулагч Филлиппе Гамарано Барбоза “Габриэл ба уул” УСК, Бразил Танхим 1
19:00 Найруулагч Мэтт Росс “Ахмад Гайхамшиг” УСК, Америк, Танхим 2
21:10 Улаанбаатар олон улсын кино наадмын хаалт ба Үзэгчдийн нэрэмжит шагнал гардуулах ёслол Тэнгис Кино Театр Танхим 2
Дэлгэрэнгүй мэдээллийг www.facebook.com/UBIFF -ээс авна уу. Тасалбарын үнэ 5000₮, Тасалбарыг Тэнгис, iCinema кино театрын касс болон онлайн захиалж авах боломжтой.
Утас: Тэнгис 76053131, iCinema 77775566, МУЗ- 319015, 319017
2017.10.14-нд Тэнгис кино театрт-Танхим 1
16:00 Найруулагч Питер Бронсенс “Нохойн орон” УСК, үзвэрийн дараа найруулагч Питер Бросенс болон Д.Төрмөнхтэй хийх уулзалт ярилцлага
18:35 Найруулагч Жошуа Сэфди, Бэнни сэфди нарын “Сайн цаг” УСК, АНУ
21:05 Найруулагч Марэн Аде “Тони Эрдманн” УСК, Герман, Австри
2017.10.14-нд iCinema кино театрт -Танхим 2
16:00 Найруулагч Рунгано Ниони “Би шулам биш” УСК, Их Британи, Франц, Замби
17:45 Найруулагч Филлиппе Гамарано Барбоза “Габриэл ба уул” УСК, Бразил
2017.10.15-нд iCinema кино театрт -Танхим 2
17:00 Найруулагч Санни Ю “Хүүхдүүд” УСК, Тайвань
18:45 Найруулагч Марэн Аде “Тони Эрдманн” УСК, Герман
2017.10.15-нд Тэнгис кино театрт
15:00 Найруулагч Розмари Майерс “Нойрсож буй охин” УСК, Австрали, Танхим 1
17:40 Найруулагч Филлиппе Гамарано Барбоза “Габриэл ба уул” УСК, Бразил Танхим 1
19:00 Найруулагч Мэтт Росс “Ахмад Гайхамшиг” УСК, Америк, Танхим 2
21:10 Улаанбаатар олон улсын кино наадмын хаалт ба Үзэгчдийн нэрэмжит шагнал гардуулах ёслол Тэнгис Кино Театр Танхим 2
Дэлгэрэнгүй мэдээллийг www.facebook.com/UBIFF -ээс авна уу. Тасалбарын үнэ 5000₮, Тасалбарыг Тэнгис, iCinema кино театрын касс болон онлайн захиалж авах боломжтой.
Утас: Тэнгис 76053131, iCinema 77775566, МУЗ- 319015, 319017