Бөхбилэгт дэвжээний 2015 оны нээлтийн барилдаан нэгдүгээр сарын 26-нд "Хилчин" спорт хорооны бөхийн шинэ зааланд боллоо.
Уг барилдаанд улсын гарьд Д.Рагчаа, улсын заан Ч.Санжаадамба, улсын харцага Т.Мөнгөнцоож, улсын начин Р. Пүрэвдагва, улсын начин Б.Амарзаяа тэргүүтэй 64 бөх зодоглолоо.
Дархан аварга Г.Өсөхбаяр, улсын заан Ч.Гочоосүрэн, улсын харцага Ц.Юүвээ, улсын харцага Н.Алтансүх нарын Архангай аймгаас төрөн гарсан хүчтнүүд бөхийн барилдааныг үзжээ.
Барилдаанд улсын начин Р. Пүрэвдагва түрүүлж, улсын гарьд Д.Рагчаа үзүүрлэж, улсын заан Ч.Санжаадамба, аймгийн арслан М.Бадарч нар их шөвөгт үлдсэн байна.
Р.Пүрэвдагва начны хувьд өмнөх өдөр Харцага цолтны хүндэтгэлийн барилдаанд түрүүлсэн билээ.
Гурвын даваа
1.Д.Рагчаа у.г–Б.Мөнхтулга а.н
2.Ч.Санжаадамба у.з–Т.Цогт-Эрдэнэ а.н
3.Т.Мөнгөнцоож у.х–А.Мөнхболд ц.н
4.Р.Пүрэвдагва у.н –Д.Баянмөнх а.з
5.Б.Амарзаяа у.н–Ц.Отгонбат а.н
6.Х.Мэндбаяр а.а –Ц.Ганбат а.н
7.М.Бадарч а.а–С.Золбаяр а.х
8.Ч.Ганзориг а.а –Э.Ванданцэрэн а.а
Дөрвийн даваа
1.Д.Рагчаа у.г–Ц.Ганбат а.н
2.Ч.Санжаадамба у.з–Э.Ванданцэрэн а.а
3.Т.Мөнгөнцоож у.х –М.Бадарч а.а
4.Р.Пүрэвдагва у.н–Б.Амарзаяа у.н
Тавын даваа
1.Д.Рагчаа у.г–М.Бадарч а.а
2.Ч.Санжаадамба у.з –Р.Пүрэвдагва у.н
Зургаагийн даваа
1.Д.Рагчаа у.г –Р.Пүрэвдагва
/үзүүрлэв/ /түрүүлэв/
Бөхбилэгт дэвжээний 2015 оны нээлтийн барилдаан нэгдүгээр сарын 26-нд "Хилчин" спорт хорооны бөхийн шинэ зааланд боллоо.
Уг барилдаанд улсын гарьд Д.Рагчаа, улсын заан Ч.Санжаадамба, улсын харцага Т.Мөнгөнцоож, улсын начин Р. Пүрэвдагва, улсын начин Б.Амарзаяа тэргүүтэй 64 бөх зодоглолоо.
Дархан аварга Г.Өсөхбаяр, улсын заан Ч.Гочоосүрэн, улсын харцага Ц.Юүвээ, улсын харцага Н.Алтансүх нарын Архангай аймгаас төрөн гарсан хүчтнүүд бөхийн барилдааныг үзжээ.
Барилдаанд улсын начин Р. Пүрэвдагва түрүүлж, улсын гарьд Д.Рагчаа үзүүрлэж, улсын заан Ч.Санжаадамба, аймгийн арслан М.Бадарч нар их шөвөгт үлдсэн байна.
Р.Пүрэвдагва начны хувьд өмнөх өдөр Харцага цолтны хүндэтгэлийн барилдаанд түрүүлсэн билээ.
Гурвын даваа
1.Д.Рагчаа у.г–Б.Мөнхтулга а.н
2.Ч.Санжаадамба у.з–Т.Цогт-Эрдэнэ а.н
3.Т.Мөнгөнцоож у.х–А.Мөнхболд ц.н
4.Р.Пүрэвдагва у.н –Д.Баянмөнх а.з
5.Б.Амарзаяа у.н–Ц.Отгонбат а.н
6.Х.Мэндбаяр а.а –Ц.Ганбат а.н
7.М.Бадарч а.а–С.Золбаяр а.х
8.Ч.Ганзориг а.а –Э.Ванданцэрэн а.а
Дөрвийн даваа
1.Д.Рагчаа у.г–Ц.Ганбат а.н
2.Ч.Санжаадамба у.з–Э.Ванданцэрэн а.а
3.Т.Мөнгөнцоож у.х –М.Бадарч а.а
4.Р.Пүрэвдагва у.н–Б.Амарзаяа у.н
Тавын даваа
1.Д.Рагчаа у.г–М.Бадарч а.а
2.Ч.Санжаадамба у.з –Р.Пүрэвдагва у.н
Зургаагийн даваа
1.Д.Рагчаа у.г –Р.Пүрэвдагва
/үзүүрлэв/ /түрүүлэв/