Улсын цолтой шилдэг 12 бөхийн халз барилдаан өнөөдөр Монгол бөхийн өргөөнд боллоо. Барилдаанд энэ цагийн улсын алдар цолтой шилдэг 12 бөх зургаа, зургаагаараа баг болон өрсөлдсөн юм.
Улсын арслан П.Бүрэнтөгс, Н.Батсуурь, Э.Оюунболд, улсын гарьд Н.Ганбаатар, Б.Гончигдамба, улсын заан Ч.Санжаадамба, М.Өсөхбаяр, улсын харцага Ц.Содномдорж, Ө.Бат-Орших, Н.Батзаяа, улсын өсөх идэр начин Э.Энхбат, улсын начин Т.Баасанхүү нар энэхүү барилдаанд хүчийг үзэн барилдлаа.
Зургаан тойргийн эцэст 20:16-аар Монгол Улсын арслан Н.Батсуурь ахлагчтай баруун жигүүрийн баг яллаа.
1-р тойрог-3:3-аар тэнцэв
А.1 П.Бүрэнтөгс у.а -В.6 Э.Энхбат у.н
А.2 Н.Ганбаатар у.г -В.5 Ө.Бат-Орших у.х
А.3 Б.Гончигдамба у.г -В.4 М.Өсөхбаяр у.з
А.4 Ц.Содномдорж у.х -В.3 Ч.Санжаадамба у.з
А.5 Н.Батзаяа у.х -В.2 Э.Оюунболд у.а
А.6 Т.Баасанхүү у.н -В.1 Н.Батсуурь у.а
2-р тойрог 4:2-аар зүүн жигүүр ялав
А.1 П.Бүрэнтөгс у.а -В.5 Ө.Бат-Орших у.х
А.2 Н.Ганбаатар у.г -В.4 М.Өсөхбаяр у.з
А.3 Б.Гончигдамба у.г -В.3 Ч.Санжаадамба у.з
А.4 Ц.Содномдорж у.х -В.2 Э.Оюунболд у.а
А.5 Н.Батзаяа у.х - В.1 Н.Батсуурь у.а
А.6 Т.Баасанхүү у.н - В.6 Э.Энхбат у.н
3-р тойрог 2:4-өөр баруун жигүүр ялав
А.1 П.Бүрэнтөгс у.а - В.4 М.Өсөхбаяр у.з
А.2 Н.Ганбаатар у.г - В.3 Ч.Санжаадамба у.з
А.3 Б.Гончигдамба у.г - В.2 Э.Оюунболд у.а
А.4 Ц.Содномдорж у.х - В.1 Н.Батсуурь у.а
А.5 Н.Батзаяа у.х - В.6 Э.Энхбат у.н
А.6 Т.Баасанхүү у.н - В.5 Ө.Бат-Орших у.х
4-р тойрог 3:3-аар тэнцэв
А.1 П.Бүрэнтөгс у.а - В.3 Ч.Санжаадамба у.з
А.2 Н.Ганбаатар у.г - В.2 Э.Оюунболд у.а
А.3 Б.Гончигдамба у.г - В.1 Н.Батсуурь у.а
А.4 Ц.Содномдорж у.х - В.6 Э.Энхбат у.н
А.5 Н.Батзаяа у.х - В.5 Ө.Бат-Орших у.х
А.6 Т.Баасанхүү у.н - В.4 М.Өсөхбаяр у.з
5-р тойрог 0:6-аар баруун жигүүр ялав
А.1 П.Бүрэнтөгс у.а - В.2 Э.Оюунболд у.а
А.2 Н.Ганбаатар у.г - В.1 Н.Батсуурь у.а
А.3 Б.Гончигдамба у.г - В.6 Э.Энхбат у.н
А.4 Ц.Содномдорж у.х - В.5 Ө.Бат-Орших у.х
А.5 Н.Батзаяа у.х - В.4 М.Өсөхбаяр у.з
А.6 Т.Баасанхүү у.н - В.3 Ч.Санжаадамба у.з
6-р тойрог 3:3-аар тэнцэв
А.1 П.Бүрэнтөгс у.а - В.1 Н.Батсуурь у.а
А.2 Н.Ганбаатар у.г - В.6 Э.Энхбат у.н
А.3 Б.Гончигдамба у.г- В.5 Ө.Бат-Орших у.х
А.4 Ц.Содномдорж у.х - В.4 М.Өсөхбаяр у.з
А.5 Н.Батзаяа у.х - В.3 Ч.Санжаадамба у.з
А.6 Т.Баасанхүү у.н - В.2 Э.Оюунболд у.а
Эх сурвалж: МҮБХ
Улсын цолтой шилдэг 12 бөхийн халз барилдаан өнөөдөр Монгол бөхийн өргөөнд боллоо. Барилдаанд энэ цагийн улсын алдар цолтой шилдэг 12 бөх зургаа, зургаагаараа баг болон өрсөлдсөн юм.
Улсын арслан П.Бүрэнтөгс, Н.Батсуурь, Э.Оюунболд, улсын гарьд Н.Ганбаатар, Б.Гончигдамба, улсын заан Ч.Санжаадамба, М.Өсөхбаяр, улсын харцага Ц.Содномдорж, Ө.Бат-Орших, Н.Батзаяа, улсын өсөх идэр начин Э.Энхбат, улсын начин Т.Баасанхүү нар энэхүү барилдаанд хүчийг үзэн барилдлаа.
Зургаан тойргийн эцэст 20:16-аар Монгол Улсын арслан Н.Батсуурь ахлагчтай баруун жигүүрийн баг яллаа.
1-р тойрог-3:3-аар тэнцэв
А.1 П.Бүрэнтөгс у.а -В.6 Э.Энхбат у.н
А.2 Н.Ганбаатар у.г -В.5 Ө.Бат-Орших у.х
А.3 Б.Гончигдамба у.г -В.4 М.Өсөхбаяр у.з
А.4 Ц.Содномдорж у.х -В.3 Ч.Санжаадамба у.з
А.5 Н.Батзаяа у.х -В.2 Э.Оюунболд у.а
А.6 Т.Баасанхүү у.н -В.1 Н.Батсуурь у.а
2-р тойрог 4:2-аар зүүн жигүүр ялав
А.1 П.Бүрэнтөгс у.а -В.5 Ө.Бат-Орших у.х
А.2 Н.Ганбаатар у.г -В.4 М.Өсөхбаяр у.з
А.3 Б.Гончигдамба у.г -В.3 Ч.Санжаадамба у.з
А.4 Ц.Содномдорж у.х -В.2 Э.Оюунболд у.а
А.5 Н.Батзаяа у.х - В.1 Н.Батсуурь у.а
А.6 Т.Баасанхүү у.н - В.6 Э.Энхбат у.н
3-р тойрог 2:4-өөр баруун жигүүр ялав
А.1 П.Бүрэнтөгс у.а - В.4 М.Өсөхбаяр у.з
А.2 Н.Ганбаатар у.г - В.3 Ч.Санжаадамба у.з
А.3 Б.Гончигдамба у.г - В.2 Э.Оюунболд у.а
А.4 Ц.Содномдорж у.х - В.1 Н.Батсуурь у.а
А.5 Н.Батзаяа у.х - В.6 Э.Энхбат у.н
А.6 Т.Баасанхүү у.н - В.5 Ө.Бат-Орших у.х
4-р тойрог 3:3-аар тэнцэв
А.1 П.Бүрэнтөгс у.а - В.3 Ч.Санжаадамба у.з
А.2 Н.Ганбаатар у.г - В.2 Э.Оюунболд у.а
А.3 Б.Гончигдамба у.г - В.1 Н.Батсуурь у.а
А.4 Ц.Содномдорж у.х - В.6 Э.Энхбат у.н
А.5 Н.Батзаяа у.х - В.5 Ө.Бат-Орших у.х
А.6 Т.Баасанхүү у.н - В.4 М.Өсөхбаяр у.з
5-р тойрог 0:6-аар баруун жигүүр ялав
А.1 П.Бүрэнтөгс у.а - В.2 Э.Оюунболд у.а
А.2 Н.Ганбаатар у.г - В.1 Н.Батсуурь у.а
А.3 Б.Гончигдамба у.г - В.6 Э.Энхбат у.н
А.4 Ц.Содномдорж у.х - В.5 Ө.Бат-Орших у.х
А.5 Н.Батзаяа у.х - В.4 М.Өсөхбаяр у.з
А.6 Т.Баасанхүү у.н - В.3 Ч.Санжаадамба у.з
6-р тойрог 3:3-аар тэнцэв
А.1 П.Бүрэнтөгс у.а - В.1 Н.Батсуурь у.а
А.2 Н.Ганбаатар у.г - В.6 Э.Энхбат у.н
А.3 Б.Гончигдамба у.г- В.5 Ө.Бат-Орших у.х
А.4 Ц.Содномдорж у.х - В.4 М.Өсөхбаяр у.з
А.5 Н.Батзаяа у.х - В.3 Ч.Санжаадамба у.з
А.6 Т.Баасанхүү у.н - В.2 Э.Оюунболд у.а
Эх сурвалж: МҮБХ