Аймаг, цэргийн цолтой болон залуу 256 бөхийн барилдаанд Сүхбаатар аймгийн Онгон сумын харьяат аймгийн хурц арслан Ш.Мөнгөнбаатар түрүүлж, Архангай аймгийн Цэнхэрсумын харьяат аймгийн арслан М.Бадарч үзүүрлэв.
Хэдхэн хоногийн өмнө болсон Д.Жанчивдорж начны нэрэмжит барилдааны түрүү булаалдсан хоёр бөх дахин учраа таарлаа.
Гурвын даваа
1. Б.Ганхуяг а.х.а–Г.Бадрах ХЦ -0164
2. Ш.Мөнгөнбаатар а.х.а–Б.Дашдаваа а.н
3. Д.Цэвэлсодном а.х.а–Ж.Дагва-Очир а.з
4. Б.Эрдэнэхүү а.х.а–И.Жүгдэрнамжил а.х
5. С.Ариунбилэг а.х.а –Б.Батдорж а.н.н
6. Б.Мижидсүрэн а.х.а–Т.Батсайхан а.х
7. Ө.Сүхбат а.х.а–П.Гантөгс а.а
8. Б.Батжаргал а.х.а –О.Бундхорол
9. А.Сүмбээ а.а –Д.Тогтохжаргал а.х
10.А.Отгонбаатар а.а –Д.Амаржаргал а.а
11.М.Бадарч а.а–Б.Зоригтбаатар а.х
12.Б.Хашбат а.а–Б.Энхбат а.н
13.Б.Тайван а.а–Д.Баярманлай а.н
14.Д.Анар а.а –М.Баасанбат а.з
15.П.Баярхүү а.а –Э.Нямаа а.з
16.Ц.Нямдорж а.а–О.Түмэн а.а
17.Б.Баатарцол а.а–Т.Пүрэвсүрэн а.а
18.Н.Баттүвшин а.а–Т.Мягмарсүрэн а.а
19.Б.Бат-Өлзий а.а–М.Батцэнгэл а.з
20.Ш.Дарханбат а.а –Х.Алтансүх а.з
21.П.Мөнхбат а.а–Т.Ядамсүрэн а.н.н
22.Н.Мустафа а.а –Н.Хүрэлсүх а.х
23.Н.Ганзориг а.а –П.Батмөнх а.а
24.Х.Оргилболд а.а –Ц.Ганбат а.н.н
25.Н.Еркебулан а.а –Ч.Эрдэнэсайхан а.з
26.Н.Батсайхан а.а–М.Даваасүрэн а.з
27.Н.Эрдэнэчулуун а.а–Д.Пүрэвжаргал а.а
28.Ч.Хөхчирэнгэр а.а–Г.Сайханжаргал а.а
29.Д.Амарсайхан а.а –Б.Хаш-Эрдэнэ а.а
30.Э.Ванданцэрэн а.а–Ж.Наранбаатар а.а
31.Д.Тамир а.а–Ж.Алтаншагай а.а
32.Х.Гантулга а.а–Б.Чимэдвандан а.а
Дөрвийн даваа
1. Б.Ганхуяг а.х.а–Б.Батдорж а.н.н
2. Ш.Мөнгөнбаатар а.х.а–Ц.Ганбат а.н.н
3. Д.Цэвэлсодном а.х.а–Н.Хүрэлсүх а.х
4. Б.Эрдэнэхүү а.х.а–Д.Тогтохжаргал а.х
5. Б.Мижидсүрэн а.х.а –Ч.Эрдэнэсайхан а.з
6. Ө.Сүхбат а.х.а–О.Бундхорол а.з
7. М.Бадарч а.а–Б.Алтансүх а.з
8. Б.Хашбат а.а–Э.Нямаа а.з
9. Б.Тайван а.а –Б.Хаш-Эрдэнэ а.а
10.Д.Анар а.а–Х.Гантулга а.а
11.Д.Амаржаргал а.а –Д.Тамир а.а
12.Ц.Нямдорж а.а –Э.Ванданцэрэн а.а
13.Б.Баатарцол а.а –П.Батмөнх а.а
14.Н.Баттүвшин а.а –Ч.Хөхчирэнгэр а.а
15.Б.Бат-Өлзий а.а –Н.Эрдэнэчулуун а.а
16.П.Мөнхбат а.а –Н.Батсайхан а.а
Тавын даваа
1. Б.Ганхуяг а.х.а–Ө.Сүхбат а.х.а
2. Ш.Мөнгөнбаатар а.х.а–Н.Батсайхан а.а
3. Д.Цэвэлсодном а.х.а –П.Батмөнх а.а
4. Б.Эрдэнэхүү а.х.а–Б.Хашбат а.а
5. М.Бадарч а.а–Ч.Эрдэнэсайхан а.з
6. Д.Анар а.а–Д.Тамир а.а
7. Н.Эрдэнэчулуун а.а–Э.Ванданцэрэн а.а
8. Ч.Хөхчирэнгэр а.а –Б.Хаш-Эрдэнэ а.а
Зургаагийн даваа
1. Б.Ганхуяг а.х.а–П.Батмөнх а.а
2. Ш.Мөнгөнбаатар а.х.а–Б.Хаш-Эрдэнэ а.а
3. Б.Эрдэнэхүү а.х.а –М.Бадарч а.а
4. Д.Анар а.а–Н.Эрдэнэчулуун а.а
Долоогийн даваа
1. Б.Ганхуяг а.х.а–М.Бадарч а.а
2. Ш.Мөнгөнбаатар а.х.а–Д.Анар а.а
Наймын даваа
1. Ш.Мөнгөнбаатар а.х.а–М.Бадарч а.а
/түрүүлсэн/ /үзүүрлэсэн/
Эх сурвалж: Монголын Үндэсний бөхийн холбоо
Аймаг, цэргийн цолтой болон залуу 256 бөхийн барилдаанд Сүхбаатар аймгийн Онгон сумын харьяат аймгийн хурц арслан Ш.Мөнгөнбаатар түрүүлж, Архангай аймгийн Цэнхэрсумын харьяат аймгийн арслан М.Бадарч үзүүрлэв.
Хэдхэн хоногийн өмнө болсон Д.Жанчивдорж начны нэрэмжит барилдааны түрүү булаалдсан хоёр бөх дахин учраа таарлаа.
Гурвын даваа
1. Б.Ганхуяг а.х.а–Г.Бадрах ХЦ -0164
2. Ш.Мөнгөнбаатар а.х.а–Б.Дашдаваа а.н
3. Д.Цэвэлсодном а.х.а–Ж.Дагва-Очир а.з
4. Б.Эрдэнэхүү а.х.а–И.Жүгдэрнамжил а.х
5. С.Ариунбилэг а.х.а –Б.Батдорж а.н.н
6. Б.Мижидсүрэн а.х.а–Т.Батсайхан а.х
7. Ө.Сүхбат а.х.а–П.Гантөгс а.а
8. Б.Батжаргал а.х.а –О.Бундхорол
9. А.Сүмбээ а.а –Д.Тогтохжаргал а.х
10.А.Отгонбаатар а.а –Д.Амаржаргал а.а
11.М.Бадарч а.а–Б.Зоригтбаатар а.х
12.Б.Хашбат а.а–Б.Энхбат а.н
13.Б.Тайван а.а–Д.Баярманлай а.н
14.Д.Анар а.а –М.Баасанбат а.з
15.П.Баярхүү а.а –Э.Нямаа а.з
16.Ц.Нямдорж а.а–О.Түмэн а.а
17.Б.Баатарцол а.а–Т.Пүрэвсүрэн а.а
18.Н.Баттүвшин а.а–Т.Мягмарсүрэн а.а
19.Б.Бат-Өлзий а.а–М.Батцэнгэл а.з
20.Ш.Дарханбат а.а –Х.Алтансүх а.з
21.П.Мөнхбат а.а–Т.Ядамсүрэн а.н.н
22.Н.Мустафа а.а –Н.Хүрэлсүх а.х
23.Н.Ганзориг а.а –П.Батмөнх а.а
24.Х.Оргилболд а.а –Ц.Ганбат а.н.н
25.Н.Еркебулан а.а –Ч.Эрдэнэсайхан а.з
26.Н.Батсайхан а.а–М.Даваасүрэн а.з
27.Н.Эрдэнэчулуун а.а–Д.Пүрэвжаргал а.а
28.Ч.Хөхчирэнгэр а.а–Г.Сайханжаргал а.а
29.Д.Амарсайхан а.а –Б.Хаш-Эрдэнэ а.а
30.Э.Ванданцэрэн а.а–Ж.Наранбаатар а.а
31.Д.Тамир а.а–Ж.Алтаншагай а.а
32.Х.Гантулга а.а–Б.Чимэдвандан а.а
Дөрвийн даваа
1. Б.Ганхуяг а.х.а–Б.Батдорж а.н.н
2. Ш.Мөнгөнбаатар а.х.а–Ц.Ганбат а.н.н
3. Д.Цэвэлсодном а.х.а–Н.Хүрэлсүх а.х
4. Б.Эрдэнэхүү а.х.а–Д.Тогтохжаргал а.х
5. Б.Мижидсүрэн а.х.а –Ч.Эрдэнэсайхан а.з
6. Ө.Сүхбат а.х.а–О.Бундхорол а.з
7. М.Бадарч а.а–Б.Алтансүх а.з
8. Б.Хашбат а.а–Э.Нямаа а.з
9. Б.Тайван а.а –Б.Хаш-Эрдэнэ а.а
10.Д.Анар а.а–Х.Гантулга а.а
11.Д.Амаржаргал а.а –Д.Тамир а.а
12.Ц.Нямдорж а.а –Э.Ванданцэрэн а.а
13.Б.Баатарцол а.а –П.Батмөнх а.а
14.Н.Баттүвшин а.а –Ч.Хөхчирэнгэр а.а
15.Б.Бат-Өлзий а.а –Н.Эрдэнэчулуун а.а
16.П.Мөнхбат а.а –Н.Батсайхан а.а
Тавын даваа
1. Б.Ганхуяг а.х.а–Ө.Сүхбат а.х.а
2. Ш.Мөнгөнбаатар а.х.а–Н.Батсайхан а.а
3. Д.Цэвэлсодном а.х.а –П.Батмөнх а.а
4. Б.Эрдэнэхүү а.х.а–Б.Хашбат а.а
5. М.Бадарч а.а–Ч.Эрдэнэсайхан а.з
6. Д.Анар а.а–Д.Тамир а.а
7. Н.Эрдэнэчулуун а.а–Э.Ванданцэрэн а.а
8. Ч.Хөхчирэнгэр а.а –Б.Хаш-Эрдэнэ а.а
Зургаагийн даваа
1. Б.Ганхуяг а.х.а–П.Батмөнх а.а
2. Ш.Мөнгөнбаатар а.х.а–Б.Хаш-Эрдэнэ а.а
3. Б.Эрдэнэхүү а.х.а –М.Бадарч а.а
4. Д.Анар а.а–Н.Эрдэнэчулуун а.а
Долоогийн даваа
1. Б.Ганхуяг а.х.а–М.Бадарч а.а
2. Ш.Мөнгөнбаатар а.х.а–Д.Анар а.а
Наймын даваа
1. Ш.Мөнгөнбаатар а.х.а–М.Бадарч а.а
/түрүүлсэн/ /үзүүрлэсэн/
Эх сурвалж: Монголын Үндэсний бөхийн холбоо