Үндэсний их баяр наадмын сур харвааны хүүхдийн төрөлд эхний таван байр эзэлсэн шагналтнуудаа танилцуулж байна. Сур харвааны балчир насны ангилалд байр эзэлсэн хамгийн бяцхан харваач дөрвөн настай ажээ.
Хүүхдийн харваа /Өсвөр үе/
Эрэгтэй
1-р байр Дундговь аймгийн уугуул УБ хот "Тольт" сургуулийн 3-р ангийн сурагч Түвшинжаргалын Хаш-Эрдэнэ
2-р байр Төв аймгийн уугуул "Зуун мэргэн холбоо" ХЦДС-ийн 8в ангийн сурагч Бямбацогтын Төгөлдөр
3-р байр Дорноговь аймгийн Сайхандулаан сумын уугуул МУИС-ийн харваач Мядагийн Отгон-Эрдэнэ
4-р байр Төв аймгийн уугуул "Зуун мэргэн холбоо" Дархан-Уул аймгийн ХААИС-ийн харваач Баттулгын Төгөлдөр
5-р Байр Сэлэнгэ аймгийн Мандал сумын уугуул "Цэцэн зэв" клуб 3-р сургуулийн харваач Билэг-Оршихын Төмөрхуяг
Эмэгтэй
1-р байр Дундговь аймгийн Дэлгэрцогт сумын уугуул "Хангарьд" спорт хороо ЕБ-ийн 4-р сургуулийн 3-р ангийн сурагч Түвшинбатын Нандинхишиг
2-р байр Булган аймгийн Хангал сумын уугуул Орхон аймгийн "Хангарьд" спорт хороо ЕБ-ийн 4-р сургуулийн 7-р ангийн сурагч Эрдэнэбатын Уянга
3-р байр Увс аймгийн Улаангом сумын уугуул 1-*р цогцолбор сургуулийн сурагч Дашдондогийн Оюунжаргал
4-р байр УБ хот Сонгинохайрхан дүүрэг "Мэргэн зэв" Клуб 107-р сургуулийн сурагч Өвгөнхүүгийн Энхнамуун
5-р байр Өвөрхангай аймгийн Нарийнтээл сумын уугуул Арвайхээр сумын ЕБ-ийн 1-р сургуулийн 11 а ангийн сурагч Амартүвшингийн Даваадулам
Балчир нас
Эрэгтэй
1-р байр баян-Өлгий аймгийн Буянт сумын уугуул Үндэсний сурын "Мондэ" баг, 18-р сургуулийн сурагч Мөнхтөрийн Сүлд
2-р байр Улаанбаатар хот"Говь-Эрдэнэ кашмер" компани, Үндэсний сурын "Мэргэн зэв" баг 51-р сургуулийн 3а ангийн сурагч Оргилын Мөнхтүвшин
3-р байр Өмнөговь аймгийн 4-р сургуулийн 1б ангийн сурагч Мөнхбатын Эрэмгийбаатар
4-р байр УБ хот Баянзүрх дүүрэг 202-р цэцэрлэгийн харваач Б.Онон
5-р байр УБ хот БЗД-ийн 202-р цэцэрлэг Г.Бат-Оргил 4 настай
Үндэсний их баяр наадмын сур харвааны хүүхдийн төрөлд эхний таван байр эзэлсэн шагналтнуудаа танилцуулж байна. Сур харвааны балчир насны ангилалд байр эзэлсэн хамгийн бяцхан харваач дөрвөн настай ажээ.
Хүүхдийн харваа /Өсвөр үе/
Эрэгтэй
1-р байр Дундговь аймгийн уугуул УБ хот "Тольт" сургуулийн 3-р ангийн сурагч Түвшинжаргалын Хаш-Эрдэнэ
2-р байр Төв аймгийн уугуул "Зуун мэргэн холбоо" ХЦДС-ийн 8в ангийн сурагч Бямбацогтын Төгөлдөр
3-р байр Дорноговь аймгийн Сайхандулаан сумын уугуул МУИС-ийн харваач Мядагийн Отгон-Эрдэнэ
4-р байр Төв аймгийн уугуул "Зуун мэргэн холбоо" Дархан-Уул аймгийн ХААИС-ийн харваач Баттулгын Төгөлдөр
5-р Байр Сэлэнгэ аймгийн Мандал сумын уугуул "Цэцэн зэв" клуб 3-р сургуулийн харваач Билэг-Оршихын Төмөрхуяг
Эмэгтэй
1-р байр Дундговь аймгийн Дэлгэрцогт сумын уугуул "Хангарьд" спорт хороо ЕБ-ийн 4-р сургуулийн 3-р ангийн сурагч Түвшинбатын Нандинхишиг
2-р байр Булган аймгийн Хангал сумын уугуул Орхон аймгийн "Хангарьд" спорт хороо ЕБ-ийн 4-р сургуулийн 7-р ангийн сурагч Эрдэнэбатын Уянга
3-р байр Увс аймгийн Улаангом сумын уугуул 1-*р цогцолбор сургуулийн сурагч Дашдондогийн Оюунжаргал
4-р байр УБ хот Сонгинохайрхан дүүрэг "Мэргэн зэв" Клуб 107-р сургуулийн сурагч Өвгөнхүүгийн Энхнамуун
5-р байр Өвөрхангай аймгийн Нарийнтээл сумын уугуул Арвайхээр сумын ЕБ-ийн 1-р сургуулийн 11 а ангийн сурагч Амартүвшингийн Даваадулам
Балчир нас
Эрэгтэй
1-р байр баян-Өлгий аймгийн Буянт сумын уугуул Үндэсний сурын "Мондэ" баг, 18-р сургуулийн сурагч Мөнхтөрийн Сүлд
2-р байр Улаанбаатар хот"Говь-Эрдэнэ кашмер" компани, Үндэсний сурын "Мэргэн зэв" баг 51-р сургуулийн 3а ангийн сурагч Оргилын Мөнхтүвшин
3-р байр Өмнөговь аймгийн 4-р сургуулийн 1б ангийн сурагч Мөнхбатын Эрэмгийбаатар
4-р байр УБ хот Баянзүрх дүүрэг 202-р цэцэрлэгийн харваач Б.Онон
5-р байр УБ хот БЗД-ийн 202-р цэцэрлэг Г.Бат-Оргил 4 настай