Тулгар Төрийн 2228, Их Монгол улсын 813, Ардын хувьсгалын 98 жилийн ойн Үндэсний их баяр наадмын хүчит бөхийн барилдааны зургаагийн даваа үргэлжилж байна.
ЗУРГААГИЙН ДАВААНЫ ДҮЙЗ
Улсын аварга Ч.Санжаадамба /Архангай/– аймгийн арслан А.Давааням /Хөвсгөл/
Улсын аварга Н.Батсуурь /Увс/ – аймгийн арслан Ж.Бат-Эрдэнэ /Увс/
Улсын аварга С.Мөнхбат /Увс/ – аймгийн арслан Н.Баярбаатар /Сэлэнгэ/
Улсын арслан П.Бүрэнтөгс /Увс/ – Улсын начин Э.Энхбат /Булган/
Улсын арслан Э.Оюунболд /хэнтий/ – аймгийн арслан Б.Цэдэнсодном /Өвөрхангай/
Улсын арслан Ц.Содномдорж /Хөвсгөл/ – аймгийн хурц арслан Б.Орхонбаяр /Сэлэнгэ/
Улсын гарьд Б.Гончигдамба /Завхан/ – улсын начин Д.Цэрэнтогтох /Баянхонгор/
Улсын харцага Б.Бат-Өлзий /Ховд/ – Улсын начин Д.Анар /Дорнод/
Зургаагийн даваанд:
- Улсын Аварга Н.Батсуурь аймгийн арслан Ж.Ням-Эрдэнээр зургаа давж, дунд шөвөгт шалгарлаа.
- Улсын Аварга Ч.Санжаадамба аймгийн арслан А.Даваанямаар зургаа давж, дунд шөвөгт шалгарлаа.
- Хөвсгөл аймгийн Тосонцэнгэл сумын харьяат Улсын Арслан Ц.Содномдорж шинээр Начин цолны болзол хангасан аймгийн хурц Арслан Б.Орхонбаяраар зургаа давж, дунд шөвөгт шалгарлаа.
- Улсын Харцага Б.Бат-Өлзий, Улсын Начин Д.Анар нар хүчит бөхийн барилдааны зургаагийн даваанд тунаж барилдахаар боллоо.
УЛСЫН НАЧИН ЦОЛНЫ БОЛЗОЛ ХАНГАСАН БӨХЧҮҮД
- Өвөрхангай аймгийн харьяат, аймгийн арслан Б.Цэдэнсодном
- Сэлэнгэ аймгийн харьяат, аймгийн арслан Н.Баярбаатар
- Сэлэнгэ аймгийн харьяат, аймгийн хурц арслан Б.Орхонбаяр
- Увс аймгийн харьяат, аймгийн арслан Ж.Ням-Эрдэнэ
- Хөвсгөл аймгийн харьяат, аймгийн арслан А.Давааням
Тулгар Төрийн 2228, Их Монгол улсын 813, Ардын хувьсгалын 98 жилийн ойн Үндэсний их баяр наадмын хүчит бөхийн барилдааны зургаагийн даваа үргэлжилж байна.
ЗУРГААГИЙН ДАВААНЫ ДҮЙЗ
Улсын аварга Ч.Санжаадамба /Архангай/– аймгийн арслан А.Давааням /Хөвсгөл/
Улсын аварга Н.Батсуурь /Увс/ – аймгийн арслан Ж.Бат-Эрдэнэ /Увс/
Улсын аварга С.Мөнхбат /Увс/ – аймгийн арслан Н.Баярбаатар /Сэлэнгэ/
Улсын арслан П.Бүрэнтөгс /Увс/ – Улсын начин Э.Энхбат /Булган/
Улсын арслан Э.Оюунболд /хэнтий/ – аймгийн арслан Б.Цэдэнсодном /Өвөрхангай/
Улсын арслан Ц.Содномдорж /Хөвсгөл/ – аймгийн хурц арслан Б.Орхонбаяр /Сэлэнгэ/
Улсын гарьд Б.Гончигдамба /Завхан/ – улсын начин Д.Цэрэнтогтох /Баянхонгор/
Улсын харцага Б.Бат-Өлзий /Ховд/ – Улсын начин Д.Анар /Дорнод/
Зургаагийн даваанд:
- Улсын Аварга Н.Батсуурь аймгийн арслан Ж.Ням-Эрдэнээр зургаа давж, дунд шөвөгт шалгарлаа.
- Улсын Аварга Ч.Санжаадамба аймгийн арслан А.Даваанямаар зургаа давж, дунд шөвөгт шалгарлаа.
- Хөвсгөл аймгийн Тосонцэнгэл сумын харьяат Улсын Арслан Ц.Содномдорж шинээр Начин цолны болзол хангасан аймгийн хурц Арслан Б.Орхонбаяраар зургаа давж, дунд шөвөгт шалгарлаа.
- Улсын Харцага Б.Бат-Өлзий, Улсын Начин Д.Анар нар хүчит бөхийн барилдааны зургаагийн даваанд тунаж барилдахаар боллоо.
УЛСЫН НАЧИН ЦОЛНЫ БОЛЗОЛ ХАНГАСАН БӨХЧҮҮД
- Өвөрхангай аймгийн харьяат, аймгийн арслан Б.Цэдэнсодном
- Сэлэнгэ аймгийн харьяат, аймгийн арслан Н.Баярбаатар
- Сэлэнгэ аймгийн харьяат, аймгийн хурц арслан Б.Орхонбаяр
- Увс аймгийн харьяат, аймгийн арслан Ж.Ням-Эрдэнэ
- Хөвсгөл аймгийн харьяат, аймгийн арслан А.Давааням